Dantų netekę pacientai neretai delsia pasirūpinti jų atstatymu. To priežastys yra labai įvairios: vieni nemato poreikio, kitiems neleidžia finansinės galimybės, o treti jaučia nepagrįstą baimę odontologams ir atidėlioja vizitą.

Tačiau laiku neatkūrus prarastų dantų, pacientai gali susidurti su rimtomis pasekmėmis:

  • Žandikaulio problemos. Netekus danties pradeda nykti kaulo dalis, kuri prieš tai laikė danties šaknį. Laikui bėgant sužemėja sąkandis. Tai neigiamai veikia žandikaulio sąnarį, todėl gali atsirasti traškėjimas, imti kamuoti žandikaulio sąnario skausmas.
  • Dantų pasislinkimas. Likę dantys pasislenka tušios vietos link, ima krypti, patiria didesnę apkrovą, todėl padidėja rizika netekti dar daugiau dantų.
  • Virškinimo sutrikimai. Netekus vieno ar daugiau dantų ima keistis maisto kramtymo įpročiai, valgoma viena puse. Ne iki galo sukramtytas maistas yra sunkiau virškinamas, atsiranda rizika susirgti virškinamojo trakto ligomis.
  • Burnos sveikata. Netaisyklingo sąkandžio veikiamus dantis yra sunkiau prižiūrėti ir tinkamai valyti. Dėl suprastėjusios burnos higienos ima kauptis apnašos, blogėja burnos kvapas, dantys greičiau genda.
  • Išvaizdos pokyčiai ir kalba. Šypsenos linijoje ir veido skruostų zonoje atsiranda estetinių trūkumų bei pakitimų, kurie gali įtakoti pasitikėjimą savimi ir bendravimo kokybę.

Apibendrinant – net ir vienas prarastas dantis stipriai įtakoja gyvenimo kokybę, todėl svarbu nedelsti ir kreiptis į specialistą. Kuo ankščiau atstatysite prarastus dantis, tuo geriau užtikrinsite burnos sveikatą ir susigrąžinsite džiaugsmą šypsotis.

Mes rūpinamės, kad Jūs jaustumėtės gerai. Užsiregistruokite konsultacijai jau šiandien!